پوست گاو چه کاربرد هایی دارد؟

دسته بندی ها :
پوست گاو چه کاربرد هایی دارد؟

پوست گاو فقط برای گاوچران ها و مردم روستایی نیست. قالیچه های پوست گاوی را می توان در بعضی از خانوادگی حومه شهر نیز یافت. با کمی نبوغ می توانید کارهای زیادی با پوست گاو انجام دهید. در اینجا تعدادی از کاربردهای خلاقانه برای پوست گاوی آورده شده است، لطفا فروشگاه چرم سارنگ را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

منظور از پوست گاو چیست؟

منظور از پوست گاو همان پوست گاو و موهایی است که در برخی فرآیندها به چرم تبدیل شده است. در واقع پوست گاو از پوست گاو دباغی نشده تهیه می شود. 65 تا 70 درصد چرم تولیدی جهان معادل پوست گاو است. پوست گاوی یکی از پرمصرف ترین چرم ها در جهان است. نژاد های گوناگونی از گاو در کشورهای مختلف دنیا تولید می شود، اما برزیل با تولید 14.2 درصد از گاوها، بزرگترین تولید کننده چرم در جهان است.

 

1.کاربرد پوست گاو در منزل

قرار دادن یک فرش بزرگ و رنگارنگ در یک فضای کوچک ممکن است نامناسب به نظر برسد، اما یک فرش مناسب که از پوست گاو ساخته شده باشد می تواند مکمل هر سبک دکوری در اتاق شما باشد، زیرا بسیار متنوع است و اندازه ها و ویژگی های مختلفی دارد. اگر اهل ماجراجویی هستید، می توانید پوست گاو سفید عالی را با رنگ روشن مانند صورتی یا قهوه ای اسیدی متالیک پیدا کنید. از آنجایی که پوست گاو  لطیف است و رنگ ها غنی و زنده هستند، چه به دنبال سبکی معاصر باشید و چه چیزی سنتی، پوست گاو سفید یا پوست گوساله می تواند حس راحتی را به اتاق نشیمن شما اضافه کند.

2.استفاده از آن روی دیوار

از قالیچه های بزرگ سفید گاوی نیز می توان به عنوان دیوارپوش استفاده کرد. برای ظاهری زیباتر از فرش سیاه و سفید یا تمام سفید استفاده کنید، اما اگر می خواهید با رنگ بازی کنید، پوست گاو یا خال خالی را انتخاب کنید.  این خلاقیت  می تواند به دیوارهای شما بافت و رنگ ببخشد و واقعاً آنها را برجسته تر کند.

3.بالش های ساخته شده از پوست گاو

کوسن های ساخته شده از پوست گاو بهترین راه برای ایجاد دکوراسیونی منحصر به فرد و جذاب در منزل به حساب می آیند. این کوسن ها حس نرم و لوکسی را به هر صندلی یا مبل می دهند، اما در صندلی های چرمی تیره حتی بهتر به نظر می رسند. آنها تقریباً برای استفاده در هر قسمت از خانه شما عالی هستند و می توانند با رنگ ها و بافت های دیگر ترکیب شوند تا جلوه ای منحصر به فرد ایجاد کنند. از آنجایی که بهترین کوسن ها دو طرفه هستند، می توانید قبل از تعویض، نسخه دو طرفه آن را خریداری کنید.

4.مبلمان چرم گاوی

استفاده از صندلی ها یا مبلمان های مختلف پوست گاوی یک راه عالی برای ایجاد تغییرات بزرگ در خانه است و در صورت ترکیب با مبلمان دیگر یا به تنهایی می تواند به عنوان یک نقطه کانونی جالب در خانه در نظر گرفته شود. اگرچه مراقبت از پوست گاو آسان است، اما مراقبت از مبلمان ساخته شده از این چرم کمی دشوار است، بنابراین باید در جایی نگهداری شود که کودکان یا حیوانات خانگی به آن آسیبی نرسانند. اگرچه مبلمان چرم گاوی به دلیل ترکیب با مواد دیگر می توانند بادوام باشند، اما بدون شک هیچ راهی بهتر از یک مبل یا صندلی زیبای چرم گاوی برای ایجاد ظاهری طبیعی در خانه شما وجود ندارد.

5.آباژورهای تهیه شده از پوست گاو

آباژور پوست گاوی می تواند حسی روستایی به خانه شما بدهد. با بند های چرمی و رنگ های متنوع می توانید به راحتی این سبک ها و نقش ها را در خانه ایجاد کنید. به عنوان مثال آباژورها پوست گاوی، سبک سنتی را به یک خانه مدرن اضافه می کنند و کمی دکور مدرن باقی می گذارند. در این میان به تکمیل دکوراسیون خانه های روستایی کمک می کند. اکثر مردم از این آباژور در خانه خود با تم غربی استفاده می کنند، اما رنگ های سایه متفاوت باعث می شود که تقریباً با هر مجموعه مبلمان و لوازم جانبی خانه شما مطابقت داشته باشد.

6.کاربرد های پوست گاو در صنایع مختلف

پوست گاو کاملا بالغ، به دلیل آن که چندین لایه دارد، استحکام بسیار زیادی داشته و بسیار مقاوم در برابر خرابی می باشد. معمولا از این چرم برای تولید محصولات گوناگونی همچون کفش، کیف، لباس و مبلمان استفاده می شود. پوست گوساله با وجود مقاومت بالایی که دارد، بسیار نرم و صاف است، بنابراین اغلب لوازم گران قیمتی مانند بند ساعت، دستبند و … از آن ساخته می شود.

 

 

ویژگی های پوست گاو

ویژگی هایی مانند پایداری، استحکام بالا و ضخامت پوست بیشتر، چرم گاو را از سایر پوست ها متمایز می کند. جالب است بدانید ویژگی هایی که ذکر کردیم در بین نژادهای مختلف گاو متفاوت است. نژادهای مختلف گاو به دلیل ژنتیک و محیط، پوست با کیفیت متفاوتی دارند. در آب و هوای گرم حشراتی وجود دارند که حیوان را نیش می زنند و جای زخم روی پوست حیوان می گذارند، در حالی که در مناطق سردسیر آنچنان از آفات رنج نمی برند. برخی از نژادها ممکن است به دلیل آب و هوا دارای پوشش محافظ یا خز ضخیم تر باشند. در قسمت های مختلف پوست نیز چرم با کیفیت متفاوت تولید می شود.
تفاوت انواع پوست گاو عمدتاً مربوط به نقش و نگار ایجاد شده بر روی چرم آن است. و هنگام مشاهده این الگوها متوجه خواهید شد که از چه نژادی از چرم گاوی ساخته شده است.

نتیجه گیری

پس از انجام کلیه فرآیندهای روی پوست گاو، پوست گاو اصل تولید می شود که با توجه به مزیت های پوست گاو اصل برای تولید محصولات مختلف استفاده می شود. اگرچه پوست گاو بسیار ضخیم است، اما سوراخ کردن و بریدن آن نسبت به سایر پوست های حیوانات راحت تر است و سوزاندن محصولات چرمی را آسان تر می کند.
پوست طبیعی گاو از طریق فرآیندهای مختلفی به دست می آید که یکی از آنها دباغی پوست گاو است. محصولات تهیه شده از چرم طبیعی گاوی کفش چرم، کت و لباس چرم، کیف پول چرم، کیف و کمربند چرم در انواع مختلف، مبلمان، انواع تخت، کوسن، روکش صندلی و … میباشند.

 

سوالات متداول پوست گاو

ویژگی های پوست گاو در چیست؟

همانطور که می دانید پوست گاوی یکی از قوی ترین و بادوام ترین چرم ها می باشد که در عین حال با توجه به حجم زیاد پوست گاوی در دنیا از قیمت مناسبی نیز برخوردار است. اگر به دنبال چرم قوی و بادوام در صنعت هستید، قطعا پوست گاوی بهترین نوع چرم برای شماست.

از کاربردهای پوست گاو به تعدادی اشاره کنید؟

همان طور که گفته شد پوست طبیعی گاو از طریق فرآیندهای مختلفی به دست می آید که یکی از آنها دباغی پوست گاو است. محصولات تهیه شده از چرم طبیعی گاوی کفش چرم، کت و لباس چرم، کیف پول چرم، کیف و کمربند چرم در انواع مختلف، مبلمان، انواع تخت، کوسن، روکش صندلی و .. میباشند.

5/5 - (1 امتیاز)
برچسب ها :

نظرات شما

لطفا برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید .

ورود به حساب کاربری