انواع سگک کمربند

دسته بندی ها :
انواع سگک کمربند

سگک چیست؟

سگک وسیله ای برای محکم نگه داشتن دو جسم و شیء در کنار یکدیگر است که از قدیم استفاده آن در زمینه پوشاک رایج است. سگک معمولا از دو بخش و قسمت مختلف ساخته می شود که هر کدام از بخش ها به یک سر متصل می شوند. امروزه با پیشرفت در صنعت مد و پوشاک از سگک در پوشاک متفاوتی از جمله کیف، لباس و انواع و اقسام لباس های دیگر استفاده می شود. اما با شنیدن نام سگک اولین چیزی که به ذهن افراد خطور می کند سگک کمربند است که بیشترین استفاده از سگک متعلق به آن است.

ساختار سگک کمربند

امروزه سگک ها در شکل ها و انواع مختلفی تولید می شوند. که از این مدل ها می توان به دایره، بیضی، مربع، مستطیل و اشکال متفاوت دیگر که به ایده های خلاقانه سازنده ها و طراح های سگک کمربند بستگی دارند. سگک کمربند از دو قسمت متفاوت به نام های قاب و پین ساخته می شوند. قاب ها قسمت های بزرگتر سگک ها هستند و تزئینات روی آنها انجام می شود. پین ها قسمت دیگر سگک ها هستند که معمولا جنس فلزی دارند. قاب ابتدایی ترین سگک ها به شکل نیم دایره بودند و از میخ به جای پین ها استفاده میشد. اما در قرن چهاردهم این صنعت مدل جدیدی از سگک را تولید کرد. سگک های ساخته شده در قرن چهاردهم به صورت عدد هشت لاتین بود که هر طرف از یک نیم دایره رد میشد. اما این صنعت از قرن هفدهم شروع به پیشرفت کرد.

جنس سگک های کمربند

در ابتدا سگک ها که کاربرد تزیینی نداشتند و به دلیل کاربرد های آنها در جنگ ها، باید از فلز های محکم ساخته میشدند. که از این فلز ها می توان به برنز اشاره کرد. اما با گذشت زمان و همینطور پیشرفت این صنعت، سگک ها به لوازم تزیینی تبدیل شدند. پس افراد ثروتمند، علاقه خود را برای ساخت سگک هایی از جنس نقره نشان دادند. البته این سگک ها از جنس های مس و روی نیز ساخته می شد. اما آهن به دلیل ارزانی و فراوان بودن نقش مهمی را در ساخت سگک ها برای افراد عادی ایفا می کرد. امروزه سگک ها از طیف فلز های متفاوتی مانند فولاد، آهن، مس، روی و…. و همینطور پلاستیک ساخته می شوند. در مقاله میخواهیم انواع سگک کمربند را به شما معرفی کنیم.

انواع سگک های کمربند

امروزه انواع مختلفی از سگک ها در حال تولید هستند. همینطور می توانید انواع آن را از نظر جنس داشته باشید. سگک های کمربند با توجه به جنس و مدل دارای قیمت های متفاوتی هستند.

1. سگک کمربند سوزنی

سگک سوزنی یکی از مدل های قدیمی سگک کمربند است که تا کنون استفاده از آن رایج است. یکی از انواع سگک که هیچوقت از مد نمی افتد و مناسب استایل های غیر رسمی و اسپرت است. قاب این نوع سگک ها اغلب چهارگوش است که آن را برای استفاده های روزمره مناسب می کند. از انواع این سگک می توان به سگک سوزنی دو زبانه و سگک سوزنی دو طرفه نیز اشاره کرد. در ساخت سگک سوزنی دو زبانه بر خلاف سگک های سوزنی ساده از دو پین استفاده می شود. از این سگک در موارد مشابه با سگک سوزنی ساده استفاده می شود که استایل شما را بسیار شیک و جذاب می کند. برای خرید سگک های سوزنی می توانید به فروشگاه سارنگ مراجعه کنید.

2. سگک کمربند ساده بست

باز و بسته کردن سگک های ساده بست همانطور که از نامشان پیداست بسیار راحت و بدون زحمت اضافی است. این مدل سگک ها در تمام موقعیت ها کاربرد دارند. و استایل شما را ساده و شیک می سازند‌. بر خلاف نامشان می توانید به آنها برای محکم نگه داشتن کمربندتان اطمینان کنید.

3. سگک کمربند دو حلقه ای

سگک های دو حلقه ای بیشتر مورد استفاده بانوان است. زیرا به دلیل مدل ظریف و زیبای آن بیشتر در استایل های زنانه کاربرد دارد. مدل جذاب این سگک برای استایل های روزمره و رسمی بسیار مناسب است. رنگ های محبوب و اصلی این مدل، مشکی و قهوه ای است.

4. سگک کمربند ریلی

مرد ها علاقه بیشتری نسبت به این سگک ها نشان میدهند، اما امروزه با افزایش خلاقیت طراحان و طراحی مدل های ظریف این نوع سگک ها، از آنها در استایل های زنانه نیز استفاده می شود. طرز کارایی ای سگک ها اینگونه است که اندازه آن نسبت به بدنه کمربند بزرگتر است و سگک در سوراخ کمربنرد قرار می گیرد. سبک سگک های ریلی در دسته سگک های رسمی قرار می گیرند.

 

5. سگک کمربند نر و ماده

اگر برای استایل خود به سگک اسپرت نیاز دارید می توانید از این سگک ها بهره بگیرید. البته این سگک ها کاربرد مردانه دارند و برای زنان مناسب نیستند. دو قطعه فلزی در دو طرف کمربند قرار می گیرند که در یکدیگر چفت می شوند.
برای دیدن و خرید انواع سگک ها میتوانید با مراجعه به سایت فروشگاه سارنگ سگک های موجود را ببینید. همینطور میتوانید از پشتیبان ۲۴ ساعته فروشگاه استفاده کنید.

نکات مهم در انتخاب سگک کمربند

اندازه سگک

در خرید سگک کمربند باید به اندازه سگک توجه کرد. هر چه اندازه سگک بزرگتر باشد بیشتر در استایل های غیر رسمی و اسپرت استفاده می شود. سگک های ظریف تر با اندازه های باریک تر مناسب استایل های رسمی هستند. همینطور رنگ های طلایی و نقره ای مناسب موقعیت های رسمی هستند. اما کمربند های غیر رسمی دارای سگک های دایره شکل و هلالی هستند.

رنگ سگک کمربند

یکی از نکات مهم در انتخاب سگک کمربند رنگ آن است. شما باید با توجه به اکسسوری های موجود در استایل خود رنگ سگک کمربند خود را انتخاب کنید. برای مثال رنگ سگک کمربند شما باید با دکمه سردست، دستبند، تزیینات و سگک های کیف، کروات و… هماهنگ باشد. البته باید به این توجه داشت که حلقه ازدواج شما یک مورد استثنا است.
در این مقاله سعی کردیم انواع سگک های کمربند را مورد بررسی قرار دهیم و آنها را به صورت کامل و جامع به شما معرفی کنیم. امیدواریم با توجه به نکات گفته شده سگک کمربند مناسب تری را برای استایل خود انتخاب کنید.

 

سوالات متداول انواع سگک کمربند مردانه

انواع سگک های کمربند موجود دربازار چه ساختاری دارند؟

امروزه سگک ها در شکل ها و انواع مختلفی تولید می شوند. که از این مدل ها می توان به دایره، بیضی، مربع، مستطیل و اشکال متفاوت دیگر که به ایده های خلاقانه سازنده ها و طراح های سگک کمربند بستگی دارند

از نکات با اهمیت در انتخاب سگک کمربند یک مورد را نام ببرید؟

یکی از نکات مهم در انتخاب سگک کمربند رنگ آن است. شما باید با توجه به اکسسوری های موجود در استایل خود رنگ سگک کمربند خود را انتخاب کنید.

5/5 - (2 امتیاز)
برچسب ها :

نظرات شما

لطفا برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید .

ورود به حساب کاربری